Kot sfinks doński Charakter i pielęgnacja

Great Dane Sphynx jest najbardziej lojalną rasą psów na świecie. Są one bardzo przyjazne i są wspaniałymi psami rodzinnymi. Są jednak również niezwykle uparte i nie lubią być szczotkowane ani pielęgnowane.

W rezultacie nie można oczekiwać, że będą wyglądać jak pies wystawowy. Jednakże, jeśli przestrzegać określonego harmonogramu grooming dla nich, będzie można uzyskać pewne dobre wyniki.

Schemat pielęgnacji dla Great Dane Sphynx

Oto kilka ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz pielęgnować Great Dane Sphynx.

Zawsze zabieraj go na zewnątrz

Zabierz swojego psa na trawę lub, jeśli to możliwe, na miejsce, gdzie może się bawić. Trawa jest jednym z najlepszych miejsc dla twojego psa do zabawy. W trawie pies może rozprostować nogi i bawić się z innymi psami, a także Ty możesz się z nim bawić.

Szczotkuj swojego Great Dane’a każdego dnia

Jeśli nie szczotkować Great Dane, to będzie budować futro i włosy i to będzie trudniejsze dla Ciebie do groom go. Szczotkuj sierść Great Dane’a, aby usunąć brud i zanieczyszczenia.

Pielęgnuj go rano

Ranek to najlepszy czas na pielęgnację psa. Najpierw wyszczotkuj głowę, szyję i klatkę piersiową psa. Następnie oczyść oczy, uszy i nos. Na koniec rozczesz jego ciało.

Używaj bezpiecznego szamponu

Upewnij się, że używasz szamponu, który jest bezpieczny dla twojego Great Dane. Popularnym szamponem jest ten, który nazywa się “Szampon Great Dane”. Jest to najbezpieczniejsza opcja dostępna na rynku.

Narzędzia pielęgnacyjne

Będziesz potrzebował szczotki z miękkim włosiem do pielęgnacji Twojego Great Dane. Możesz także użyć szczotki i grzebienia slicker.

Wnioski:

Tak więc, są to ważne kroki, które powinieneś przestrzegać przy pielęgnacji Great Dane Sphynx. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z powyższymi krokami, a otrzymasz niesamowity wynik.