Kot birmański Charakterystyka i opis

Mówi się, że koty birmańskie to najbardziej przyjazne i towarzyskie koty. Są przyjazne i będą dobrym towarzyszem dla każdego, kto ma z nimi dom. Są bardzo czułe i figlarne. Są również bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i będą dbać o swoją rodzinę, jak również o obcych.

Rasa kotów birmańskich jest jedną z najstarszych ras kotów i powstała na początku XIX wieku. Pierwotnie były hodowane na potrzeby handlu futrami w Myanmar (Birma). Kot birmański jest rasą średniej wielkości. Ich wysokość wynosi od 9 do 13 cali, waga to około 8 funtów, a kolor płaszcza jest najczęściej pomarańczowy i biały.

Cechy charakterystyczne kota birmańskiego

Rasa kotów birmańskich jest rasą średniej wielkości. Koty te są zazwyczaj bardzo figlarne i czułe. Uwielbiają bawić się ze swoimi ludzkimi przyjaciółmi i są bardzo towarzyskimi zwierzętami. Są również bardzo lojalne wobec swojego właściciela.

Te koty są również bardzo wokalne i będą mówić z powrotem, gdy dotkniesz ich lub spróbujesz je podnieść. Są bardzo inteligentne i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby uniknąć uwięzienia.

Są dobrym myśliwym i będą bardzo dobre w łapaniu małych gryzoni. Ich zdolność do polowania jest jednym z powodów, dla których były one używane w przeszłości do polowań.

Standard rasy

Według standardów kota birmańskiego, idealny kot jest średniej wielkości, który ma 15 cali długości i waży 7 do 8 funtów. Są solidnego pomarańczowego koloru i mają białą klatkę piersiową, brzuch i łapy.

Mają również długi ogon, który jest biały lub czarny. Ich uszy są zakończone czarnym kolorem. Ich oczy są niebieskie lub zielone. Ich płaszcze są błyszczące, gęste i podwójne.

Ich włosy są miękkie i jedwabiste. Mają również płaską twarz, okrągłą głowę i duże uszy.

Idealna wysokość kota birmańskiego wynosi od 15 do 17 centymetrów.

Historia kota birmańskiego

Kot birmański to rasa kotów, która występuje w Myanmar. Koty te znane są również jako tajskie, birmańskie lub syjamskie.

Koty te są potomkami kota dżungarskiego. Są one rodzimym kotem południowo-wschodniej Azji. Można je znaleźć w Tajlandii, Birmie, Laosie i Wietnamie.

Koty te były pierwotnie hodowane na potrzeby handlu futrami w Birmie. Pierwotnie zostały stworzone jako koty myśliwskie. W latach 60. ubiegłego wieku zostały wprowadzone do Stanów Zjednoczonych.

Są jedną z najstarszych ras kotów. Kot birmański jest również najpopularniejszym kotem w Stanach Zjednoczonych.

Kot birmański jest bardzo przyjaznym kotem. Będą dobrymi towarzyszami dla rodzin z dziećmi. Są również bardzo figlarne i czułe.

Kot birmański będzie świetnym towarzyszem dla każdego.

Opieka nad kotem birmańskim

Bardzo ważne jest, aby utrzymać kota birmańskiego w zdrowiu i szczęściu. Nie są one tak aktywne jak inne rasy kotów.