Charakterystyka Burmilli

Burmilla to piękna rasa psów o długiej sierści i ogonie. Płaszcz psa jest miękki, błyszczący i jedwabisty. Są one znane z tego, że mają miękki i jedwabisty płaszcz oraz białą plamkę wokół oczu i małą czerwoną plamkę pod nosem. Mają długą twarz i krótką kufę. Mają krótką i gęstą sierść. Uszy są duże i mają trójkątny kształt. Mają czarny nos, duże czarne oczy i czarną linię na klatce piersiowej.

Mają głęboki głos, a wielkość psa waha się od 20 cali do 35 cali. Ich waga waha się od 25 do 35 funtów. Mają łagodną naturę i uwielbiają się bawić i biegać po parku. Są bardzo czułe i przyjazne dla ludzi. Dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, a także z dziećmi.

Temperament tego psa jest spokojny i uległy. Są dobre w stosunku do dzieci i nie szczekają na obcych. Nie są agresywne w stosunku do innych psów.

Na świecie istnieje wiele rodzajów ras psów. Jednak istnieją tylko cztery rodzaje psów, które są uznawane przez American Kennel Club (AKC). Są to pudel, maltańczyk, buldog i terier.

Burmilla Fakty:

Burmilla nazywana jest również jako birmański. Jest to pies średniej wielkości. Rasa ta wywodzi się z Birmy. Jest to również niezależna rasa psów.

Jest to jedna z najstarszych ras psów. Posiada bogatą historię liczącą prawie 2 tysiące lat. Jest to mieszanka starożytnych psów indyjskich i chińskich.

Są one wyjątkową rasą psów, które posiadają głęboki i dźwięczny głos.

Szczeniaki Burmilla są bardzo urocze i urocze.

Problemy zdrowotne Burmilli:

Głównym problemem zdrowotnym tego psa jest otyłość.

Ich skóra i włosy są bardzo delikatne. Muszą być regularnie kąpane. Potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych.

Mają wysoki poziom szczekania. Są podatne na infekcje uszu.

Są podatne na pchły i kleszcze.

Są bardzo wrażliwe na zimno i ciepło.

Są podatne na choroby takie jak nosówka, zapalenie wątroby psów i parwowirus.

Wnioski:

Burmilla jest pięknym i eleganckim psem. Są bardzo czułe i kochające. Są również bardzo inteligentne i figlarne.