Kot szkocki zwisłouchy- opis postaci, rasy i zdjęcia

Co to jest kot szkocki zwisłouchy?

Jest to piękna i pełna wdzięku rasa kotów, której unikalną cechą jest zwisający ogon. Zostały one stworzone jako zwierzęta domowe dla szkockich arystokratów. Jest to bardzo inteligentna rasa kotów i są one znane z lojalności i przywiązania do swoich właścicieli.

Charakterystyka kota rasy Scottish Dangle

Kot Scottish Dangle ma unikalną i atrakcyjną cechę dangle tail. Koty te mają wyrazistą osobowość i są bardzo niezależne i pewne siebie. Kot Scottish Dangle ma długie i smukłe ciało o długości od 18 do 24 cali. Ich ogon ma długość 2 do 3 cali i jest przymocowany do ciała za pomocą małej kości zwanej “dangler”. Ich kolor sierści jest kombinacją czarnych, białych i białych plam i może być dowolny wzór. Mają długi i puszysty ogon, który nadaje im nazwę dangle.

Rasy kotów rasy Scottish Dangle

Istnieją różne rasy kota Scottish Dangle. Niektóre z popularnych ras kota Scottish Dangle to:

Scottish Dangle cat

Argyle Dangle

Scottish Fold

Scottish Fold Longtail

Scottish Fold Tails

Scottish Fold Blue

Kot rasy Scottish Dangle

Cechy charakterystyczne

Są to inteligentne i bardzo kochające koty, które zawsze szukają uwagi swoich właścicieli. Są bardzo czułe i przyjazne i przyjdą na spotkanie z tobą, gdy otworzysz dla nich drzwi. Są bardzo figlarne i uwielbiają bawić się piłkami, sznurkiem i liną.

Są bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i nigdy nie uciekną z domu. Kot Scottish Dangle nie nadaje się dla osób z alergią, ponieważ mogą przenosić bakterie i pasożyty.

Normy rasowe.

Są to koty dobrze zrównoważone i zdrowe. Mają wyrazistą osobowość i są bardzo inteligentne. Są bardzo towarzyskie i uwielbiają przebywać w pobliżu ludzi. Są bardzo pożądaną i rzadką rasą i są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

Jak dbać o kota rasy Scottish Dangle?

Są bardzo czyste i wymagają codziennej pielęgnacji. Muszą być szczotkowane codziennie, aby usunąć luźne włosy. Musisz trzymać je z dala od ostrych środków chemicznych i ostrych rozwiązań czyszczących.

Czyszczenie ich codziennie sprawi, że będą pachnieć bardzo dobrze.

Potrzebują odpowiedniego odżywiania i musisz je karmić konkretną dietą. Nie potrzebują wiele, jeśli chodzi o białko, ale musisz trzymać je z dala od przetworzonej żywności.

Kot szkocki zwisłouchy potrzebuje dużo ruchu i trzeba je regularnie spacerować. Nie muszą być zbyt dużo spacerowane, ale muszą być ćwiczone przez co najmniej 10 do 15 minut.

Musisz trzymać je z dala od psów i kotów, ponieważ będą je gonić.

Karmienie i pielęgnacja

Musisz zapewnić im wysokiej jakości żywność i musisz używać odpowiedniej ilości jedzenia przez całe życie kota.

Ich sierść powinna być regularnie szczotkowana lub czesana, aby była lśniąca i