Ile jedzenia dla kotów na dzień

Jest wiele osób, które karmią swoje koty w swoich domach, a są też tacy, którzy karmią swoje koty na zewnątrz. Niektórzy ludzie karmią swoje koty raz w ciągu dnia, podczas gdy inni będą karmić swoje koty dwa razy w ciągu dnia. Ale jeśli chodzi o ilość jedzenia, to nie ma dla niego ograniczeń.

Naprawdę ważne jest, aby zapewnić kotu odpowiednią ilość jedzenia, ponieważ kot jest bardzo wrażliwy. W rzeczywistości potrzebuje on być karmiony przez długi czas i nie jest w stanie czekać na następny posiłek. Jeśli karmisz kota na zewnątrz, to jedzenie powinno być podawane co dwie godziny, a jeśli karmisz go w środku, to jedzenie powinno być podawane dwa do trzech razy w ciągu dnia.

Jedzenie dla dorosłych kotów

Oto kilka wskazówek dotyczących karmienia dorosłych kotów:

1. Karm przynajmniej dwa razy dziennie.

2. Unikaj podawania surowego mięsa

3. Zapewnij co najmniej jeden funt jedzenia dziennie

4. Nie podawaj resztek jedzenia

Pokarm dla kociąt

Karm kociaka co najmniej cztery do sześciu razy dziennie. Możesz karmić je kombinacją gotowanych jaj i mleka. W porównaniu do dorosłych kotów, kociak potrzebuje więcej jedzenia, ponieważ wciąż rośnie.

Wnioski:

Koty to naprawdę przyjazne stworzenia i zawsze są gotowe do zabawy z Tobą. Ty również możesz czerpać wiele korzyści z posiadania kota. Nie zapominaj jednak o zapewnieniu im odpowiedniej ilości pożywienia.