Norweski kot leśny  –  charakter, opis rasy

Hodowla kotów norweskich leśnych jest jak najbardziej możliwa dla każdego właściciela kota, który ma wystarczająco dużo miejsca w swoim domu i odrobinę cierpliwości.

Kot norweski leśny jest specjalną rasą, która jest używana jako pies stróżujący w norweskich lasach. Rasa ta ma szczególny charakter, który czyni je wyjątkową rasą na świecie.

Rasa jest dość mała i waży około 5 do 6 kg i jest łatwa do szkolenia. Są dobrymi myśliwymi i są szkolone jako pies stróżujący. Koty są hodowane dla długiego życia, a długość życia kota wynosi aż 15 lat.

Cechy charakterystyczne rasy

Kot norweski leśny jest bardzo małą rasą i ma krótką sierść, która składa się z futra, ale podszerstek jest długi. Kot ma okrągłą głowę i długi nos. Uszy są złożone i zaokrąglone. Oczy są średniej wielkości, kot ma dużą klatkę piersiową, ale nogi są krótsze niż tułów.

Nie zaleca się posiadania kota, który waży więcej niż 7 kg. Wraz z wiekiem kota waga będzie się zwiększać. Koty mogą mieć biały brzuch, a jego kolor różni się w zależności od rasy.

Sierść kota jest bardzo gęsta i jest prawie dwukrotnie dłuższa od ciała. Ma krótki ogon, który jest prosty i puszysty.

Włos jest gruby i jest falisty. Płaszcz nie jest błyszczący i nie jest taki jak u kota perskiego. Sierść nie jest szorstka i łatwo się rozczesuje, a kot jest dobrym groomerem.

Sierść jest zazwyczaj koloru szarego, ale zdarzają się też inne kolory. Sierść jest gęsta, gruba i nie jest zbyt kręcona.

Ogon jest nieco zakręcony i jest gruby i długi.

Uszy są złożone i zaokrąglone.

Ciało jest średniej wielkości, a głowa jest okrągła.

Nie zaleca się posiadania kota o zbyt dużych rozmiarach, gdyż będzie on trudny do wytresowania.

Pielęgnacja rasy

Kot potrzebuje dużo pielęgnacji i lepiej raz w tygodniu zabierać kota na pielęgnację. Do pielęgnacji lepiej jest używać gumowej rękawicy i ważne jest, aby dokładnie umyć kota.

Kot jest bardzo dobrym myśliwym i jest dobrym zwierzęciem stróżującym. Jest dobrym towarzyszem dla każdej rodziny, która ma dzieci.

Kot potrzebuje dużo uwagi, ponieważ jest bardzo wrażliwy. Kot musi być otoczony szczególną opieką, ponieważ będzie musiał być karmiony specjalną karmą.

Dieta rasy

Kot potrzebuje specjalnej diety i najlepiej jest karmić go suchą karmą. Karma ta jest stworzona dla kotów i jest bogata w białko i witaminy.

Dieta kota powinna być zmieniana co 2 tygodnie. Kot powinien być karmiony raz rano i wieczorem.

Kot ma dużo energii i będzie musiał jeść więcej.

Problemy zdrowotne rasy

Kot ma dobre zdrowie, ponieważ będzie żył przez długi czas.

Wnioski:

Jeśli chcesz hodować kota norweskiego leśnego to jest to bardzo możliwe i