Kaszel u kota

Koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych w każdym gospodarstwie domowym. Są bardzo urocze i przyjazne, a także znane są ze swojej niezależności. Jako właściciel zwierzęcia, konieczne jest utrzymanie ich w zdrowiu i sprawności, aby żyły dłużej.

Jako właściciel kota, musisz zrozumieć, że kot ma różne problemy zdrowotne, które są zupełnie inne niż w przypadku psów. Jeśli nie wiesz, jak dbać o kota, wtedy będzie to duży błąd, aby utrzymać kota.

Oto kilka wspólnych problemów, które może mieć twój kot i możesz łatwo zadbać o nie za pomocą kilku podstawowych wskazówek.

Wspólne problemy z kotem:

Kaszel

Kaszel nie jest dużym problemem, ale jeśli twój kot ma ciągły kaszel przez ponad 15 dni, to jest to poważny problem. Kaszel jest często związany z układem oddechowym. Twój kot może mieć kaszel z powodu przeziębienia, lub może to być spowodowane czymś innym.

Jeśli Twój kot ma kaszel przez więcej niż 15 dni, wtedy musisz zobaczyć się z weterynarzem.

Infekcje uszu

Infekcje ucha są również częstym problemem dla kotów. Jest to spowodowane przez bakterie, które żyją na futrze. Jeśli infekcja ucha jest ciężka, wtedy kot może doświadczyć gorączki i obrzęku gruczołów.

Jeśli Twój kot ma infekcję ucha, to musisz często czyścić jego uszy za pomocą wacików. Po wyczyszczeniu uszu należy je zakryć wodoodporną taśmą.

Koci mocz w ściółce

Jeśli Twój kot sika do kuwety, to jest to poważny problem. Może to być spowodowane infekcją dróg moczowych. Jeśli tak się stanie, to konieczna będzie wizyta u lekarza weterynarii.

Zapach moczu

Jeśli Twój kot sika w domu, wtedy będziesz musiał wyczyścić plamy moczu z dywanu.

Nagła utrata wagi

Jeśli Twój kot nagle traci na wadze, to może to być spowodowane chorobą nerek. Jeśli Twój kot ma taką przypadłość, wtedy będzie musiał odwiedzić weterynarza w celu leczenia.

Rozgryzione zabawki

Jeśli Twój kot żuje zabawki, to trzeba będzie je wymienić.

Wnioski:

Możesz łatwo zadbać o kota, jeśli znasz różne problemy zdrowotne, które kot może mieć. Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawić, aby twój kot był zdrowy, to możesz przeczytać poniższy post.