Opis charakteru i rasy kota somalijskiego

Jeśli oglądałeś filmy o kotach na YouTube, to z pewnością natknąłeś się na opis kota somalijskiego. Istnieje wiele kotów o nazwie kot somalijski i jest to jedna z najbardziej popularnych ras na świecie.

Rasa została znaleziona w odległym obszarze Somalii i została nazwana kotem somalijskim w roku 1979. Jednak ze względu na brak rasy w Stanach Zjednoczonych, nazwa została zmieniona na kot somalijski. Rasa ta ma unikalny wygląd z charakterystycznym kolorem futra. Jest to jedna z rzadkich ras, która występuje w Afryce i Azji.

Cechy charakterystyczne kota somalijskiego

Kot somalijski to niewielkich rozmiarów kot o okrągłej głowie i smukłym ciele. Charakteryzuje się tym, że jest kotem krótkowłosym. Kot somalijski posiada spiczasty ogon, który zazwyczaj jest dłuższy od jego ciała. Ma jedwabistą sierść, której kolor jest przeważnie biały z czarną plamką na końcu.

Istnieją trzy rodzaje kolorów umaszczenia: jednolite, półstałe i tabby. Kot somalijski jest kotem średniej wielkości. Waży od 2 do 3 funtów i ma zazwyczaj od 6 do 7 cali długości.

Hodowla kota somalijskiego

Kot somalijski jest jedną z najbardziej popularnych ras kotów na świecie. Jest to rzadka rasa i występuje na ograniczonym obszarze świata. Ze względu na brak rasy, kot somalijski jest bardzo drogi w zakupie. Jeśli chcesz posiadać zwierzę domowe to jest to najbardziej preferowana rasa.

Hodowcy kota somalijskiego pochodzą głównie z krajów afrykańskich, takich jak Kenia, Etiopia i Somalia. Głównym celem hodowli kota somalijskiego jest zachowanie różnorodności genetycznej rasy.

Zdrowie kota somalijskiego

Zdrowie kota somalijskiego nie różni się zbytnio od zdrowia normalnych kotów. Rasa ta jest przyjaznym zwierzęciem, które lubi się bawić i spędzać czas z ludźmi.

Wnioski:

Kot somalijski jest jedną z najpopularniejszych ras kotów na świecie. Jest to rzadka rasa, a hodowcy ciężko pracują, aby uratować rasę przed wyginięciem. Jeśli chcesz kupić kota to jest to jedna z najlepszych ras.