Kot Turecki Van Opis rasy

Nazwa rasy to Turkish Van Cat lub Türk Van Cat, ale częściej określa się ją jako Turkish Van Cat. Nazwa tej rasy pochodzi od jej pochodzenia. Kot ten został wyhodowany w Turcji i ma charakterystyczny wygląd i cechy.

Cechy charakterystyczne:

Sierść tej rasy jest krótka i gęsta, ma różne kolory. Futro Turkish Van Cat jest niezwykle miękkie, a futro jest delikatne w dotyku. Ogon Turkish Van Cat jest długi i jest zakręcony w półkole. Jego futro jest bardzo miękkie i błyszczące. Turecki Van Cat jest średniej wielkości kotem o krótkim ciele, ma długą głowę, duże oczy, duże uszy i szeroką klatkę piersiową. Jego futro jest krótkie i błyszczące, a ogon ma charakterystycznie zakręcony.

Temperament:

Kot turecki Van jest bardzo zabawnym i czułym kotem. Jest to kot cichy i spokojny, który uwielbia się bawić. Kot turecki Van jest bardzo przyjazny w stosunku do innych kotów. Jest to również dobry zwierzak dla osób, które są uczulone na inne koty. Kot turecki Van nie jest agresywny w stosunku do innych kotów i ludzi. Jest to bardzo łagodny i spokojny kot.

Pochodzenie:

Kot turecki Van został wyhodowany po raz pierwszy w Turcji i jest uważany za rasę rodzimą.

Wzorzec rasy:

Turkish Van Cat to średniej wielkości, długonogi kot o spiczastym pysku i długim, zakręconym ogonie. Sierść jest krótka i gęsta. Jego futro jest miękkie i błyszczące. Włosy tej rasy są proste i nie są matowe. Posiada białą plamę na czole i biały znak na klatce piersiowej.

Kot turecki Van ma średniej wielkości głowę o trójkątnym kształcie, długie nogi, długą szyję i szeroką klatkę piersiową. Oczy są duże i mają ciemnobrązowy kolor. Uszy są duże i są zagięte do tyłu w półkolu. Turecki Van Cat ma krótki, sztywny i zakręcony ogon.

Zdrowie:

Kot turecki Van jest zdrowy i ma długą żywotność. Ma dobrą odporność na choroby i jest zdrowym i szczęśliwym kotem.

Utrzymanie i żywienie:

Kot turecki Van potrzebuje ciepłego, czystego i suchego miejsca, trzeba go karmić suchą karmą dwa razy dziennie. Należy go również karmić wysokiej jakości karmą.