Kot brytyjski długowłosy Opis postaci

Koty to najpiękniejsze zwierzęta na świecie ze względu na ich urocze i zabawne wyrazy twarzy. Mają również wspaniałą osobowość i dlatego mają dobrą reputację w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach popularność kotów znacznie wzrosła i jest to zwierzę numer jeden wśród zwierząt domowych.

Rasa kotów jest najbardziej rozpowszechnioną rasą zwierząt na świecie. Jeśli przeszukasz o tym, zobaczysz ogromną listę różnych ras kotów. Numerem jeden wśród ras kotów jest British Longhair, ale zanim się o tym dowiemy, pozwólcie, że opowiem wam o historii rasy kotów British Longhair.

Charakterystyka brytyjskiego długowłosego

British Longhair jest dobrze znaną rasą kotów. Ludzie zazwyczaj określają tę rasę jako rasę kotów krótkowłosych. Ta rasa kotów jest również nazywana jako British Shorthair, British Blue, Blue-eyed Longhair, Longhaired British Blue, Blue-eyed Blue Shorthair i Blue-eyed Shorthair. Jest to rasa kotów średniej wielkości. Ta rasa kotów jest najczęściej spotykaną rasą kotów w Wielkiej Brytanii i Australii. Rasa kotów została po raz pierwszy opracowana w Anglii w XVIII wieku.

Cechy estetyczne kota brytyjskiego długowłosego

Kot brytyjski długowłosy jest piękną rasą kotów. Koty te mają piękny płaszcz, niebieski kolor oczu i piękny temperament.

Kot brytyjski długowłosy ma miękki i jedwabisty płaszcz, który jest połączeniem kolorów futra. Mają długą i błyszczącą sierść. Płaszcz jest tego samego koloru co kolor oczu. Kolor ten jest najczęściej jasnoniebieski lub niebieski.

Kot brytyjski długowłosy ma bardzo miękką i cienką twarz. Ich uszy są trójkątne i mają długi ogon.

Wzorzec rasy

Standard rasy dla kota brytyjskiego długowłosego jest bardzo prosty. Mają krótki nos, szeroką głowę, okrągłe uszy i długi ogon. Płaszcz jest miękki i ma lekką falę. Mają również jasny, niebieski kolor oczu.

Rasa kotów ma nisko osadzony ogon, zaokrąglone uszy, długą szyję i średniej długości ciało.

Waga kota wynosi od 7 do 12 funtów.

Średnia długość życia kota brytyjskiego długowłosego wynosi od 10 do 12 lat.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że brytyjski Longhair jest jedną z najlepszych ras kotów. Ta rasa kotów jest bardzo przyjazna i są one łatwe w pielęgnacji. Ale jest tak wiele innych ras kotów i możesz wybrać dowolną z nich, aby przynieść zwierzę do domu. Jeśli szukasz rasy kota to jestem pewien, że będziesz zadowolony z wyniku.