Charakter kota birmańskiego – Charakter kota birmańskiego

Kot birmański jest bardzo popularną rasą kotów, ale niestety właściciele kotów birmańskich nie są świadomi cech charakterystycznych dla tej rasy kotów. Istnieje wiele mitów na temat kotów birmańskich, ale faktem jest, że różnią się one dość znacznie od zwykłych kotów domowych. Poznajmy te różnice.

Mit #1: Koty birmańskie są znane z tego, że są leniwe.

Nie, koty birmańskie nie są leniwe. Są bardzo energiczną rasą kotów i są aktywne nawet w chłodne dni. W rzeczywistości są również bardzo zabawne. Jeśli masz leniwego kota, to nie będzie on w stanie biegać przez dłuższy czas. Wręcz przeciwnie, koty birmańskie będą aktywne nawet w miesiącach zimowych.

Mit #2: Koty birmańskie są bardziej narażone na problemy z sercem.

Według statystyk, koty birmańskie są mniej podatne na problemy z sercem niż inne rasy kotów.

Mit #3: Koty birmańskie nie nadają się dla początkujących.

Jest to mit, który może być wykorzystywany jako strategia marketingowa do promowania rasy. Nie jest to prawda. Koty birmańskie są bardzo przyjazne i łatwo je wyszkolić. Jak wiadomo, że istnieje wiele mitów na temat tej rasy, faktem jest, że są one dość różne od zwykłych kotów domowych.

Wnioski:

Koty birmańskie są bardzo energiczne i są aktywne nawet w zimie. Jeśli jesteś właścicielem kota birmańskiego, to nie powinieneś się przejmować powyższymi mitami.