Problemy z układem moczowym u kotów

Koty mają pewne bardzo unikalne i specjalne nawyki i to jest powód, dla którego napotykają pewne problemy z układem moczowym. Koty nie przechodzą przez ludzki etap kontroli pęcherza, więc zawsze mają problem, jeśli chodzi o mocz i pęcherz.

Oto lista niektórych wspólnych problemów moczowych, z którymi borykają się koty i możliwe przyczyny tych problemów:

1. Ukrywanie

Koty są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ale chowają się, gdy widzą obcą osobę. Głównym powodem tego jest fakt, że nie wiedzą, że jesteś tam, aby im pomóc. Jeśli więc natkniesz się na kota, który się ukrywa, możesz sprawić, że stanie się widoczny, mówiąc głośno cześć. Jeśli kot nadal ukrywa się, wtedy możesz spróbować trochę jedzenia, aby go przyciągnąć.

2. Niezdolność do trzymania moczu

Jest to najczęstszy problem kotów. Jeśli kot nie jest w stanie utrzymać moczu przez ponad dwie godziny, należy natychmiast skontaktować się z weterynarzem.

3. Częste oddawanie moczu

Niektóre koty oddają mocz częściej niż raz w ciągu dnia. Jest to dla nich normalne, ale jeśli widzisz, że Twój kot oddaje mocz dwa lub trzy razy dziennie, to jest to oznaka choroby.

4. Krew w moczu

Niektóre koty mają krew w moczu i jest to główny znak problemów z nerkami. Jeśli Twój kot ma krew w moczu to musisz natychmiast zabrać go do weterynarza.

5. Plamienie moczu

Niektóre koty mają zwyczaj oddawania moczu poza kuwetą. Można oczyścić to miejsce posypując trochę żwirku, ale jeśli problem się utrzymuje to lepiej zadzwonić do weterynarza.

6. Spryskiwanie moczem

Jest to kolejny częsty problem z kotami. Możesz rozpylić trochę wody lub coś innego, aby zatrzymać ten problem, ale może to spowodować szkody dla domu.

7. Kał w moczu

Jest to najczęstszy problem z kotami. Należy sprawdzić, czy twój kot ma ten problem, jeśli tak, to jest konieczne, aby wziąć go do weterynarza.

Wnioski:

Powinieneś starać się utrzymać swoje koty w zdrowiu i szczęściu. Jeśli Twój kot ma jakiekolwiek problemy z układem moczowym, możesz skonsultować się z weterynarzem. On powie Ci jak najlepiej poradzić sobie z tym problemem.