Rasy kotów z niebieskimi oczami – Jak często występują?

Byłam trochę zaskoczona, kiedy zobaczyłam, że kolor oczu mojego pupila jest niebieski. Szukałem przyczyny jego koloru oczu i znalazłem, że jego matka miała niebieskie oczy. Jest to dość ciekawe i wyjątkowe, że możemy znaleźć każdą rasę z niebieskimi oczami.

Niebieskie oczy są dość powszechne w rasach kotów, jak znalazłem, że wiele kotów ma niebieskie oczy. Niebieskie oczy są mutacją genetyczną w gatunku kota. Większość ras kotów takich jak syjamski, kot norweski leśny czy kot perski ma niebieskie oczy. Jeśli znajdziesz kociaka z niebieskimi oczami, to może to być kot syjamski.

Istnieją dwa rodzaje niebieskich oczu u kotów, jeden typ to typ dziedziczny, a drugi to typ genetycznie modyfikowany. Odziedziczone niebieskie oczy nazywane są niebieskim okiem kota merle, które występuje u kota syjamskiego i norweskiego leśnego.

Niektóre z ras kotów naturalnie rodzą się z niebieskimi oczami. Tak więc, rasy kotów, które są naturalnie urodzone z niebieskimi oczami obejmują, Perski, Maine Coon, Ragdoll, Egzotyczne krótkowłosy, Bengal, Scottish Fold, Cornish Rex, British Shorthair, Rosyjski niebieski i Abisyńczyk.

Z drugiej strony, genetycznie zmodyfikowane niebieskie oczy nazywane są niebieskookim albinizmem rozcieńczeniowym, który jest obecny u kota syjamskiego, perskiego, Maine Coon, brytyjskiego krótkowłosego, rosyjskiego niebieskiego, abisyńskiego i Ragdoll.

Wnioski:

Niebieskie oczy są mutacją genetyczną u gatunku kotów, przez co występują u wielu ras kotów. Istnieją dwa rodzaje niebieskich oczu u kotów – dziedziczne i genetycznie zmodyfikowane. Tak więc, rasy kotów, które naturalnie rodzą się z niebieskimi oczami to: perski, Maine Coon, Ragdoll, egzotyczny krótkowłosy, bengalski, Scottish Fold, Cornish Rex, brytyjski krótkowłosy, rosyjski niebieski i abisyński.