Hodowla Atlas

Hodowla  ATLAS*PL jest małą domową hodowlą kotów norweskich leśnych z Warszawy. W czerwcu 2002 roku została zarejestrowana w księgach FIFe.  Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia  SMK Żory, które to  jest członkiem Federacji Felis Polonia.  Należymy także do Klubu Hodowców i Miłośników Kotów Norweskich Leśnych Agnar.

Dlaczego kot norweski leśny?

Kiedyś w moim rodzinnym domu zawsze otaczały mnie psy. Były one dla mnie uosobieniem mądrości i przywiązania do człowieka.

Koty zawsze traktowałam jako zwierzęta bardziej przywiązane do miejsca niż do człowieka – jakże się myliłam.

Nasz nowy miot - Y Atlas

Szóstego listopada przyszedł na świat nasz kolejny miot – Y Atlas. Rodzicami zostali kolejny raz Madera i Galypso. Urodziły się cztery kotki i dwa kocurki. Więcej informacji zamieszczę w najbliższym czasie na podstronie kocięta.

Wystawa Światowa

W ostatni weekend października w Holandii odbyła się Światowa Wystawa kotów. Na wystawie były obecne dwa koty z ostatniego naszego miotu Xena i Xavier. Rodzeństwo dzielnie walczyło z konkurencją. Xavier zajął drugie miejsce na cztery kocury – przegrał pierwszą lokatę po długim namyśle sędziego  z kocurkiem, który zdobył tytuł Word Winner. Xena też wywalczyła drugie miejsce – byłam bardzo dumnym hodowcą:) 

Wielki sukces hodowli Atlas

W dniach 2 i 3 wrzesień w Warszawie odbyła się  międzynarodowa wystawa organizowana przez SMK Jedyna. Na wystawie były trzy koty z naszej hodowli: Madera, Pascal i najmłodsza z nich Xena.  Ja jako hodowca zostałam uhonorowana tytułem Super Hodowcy, dzięki moim wspaniały kotom. Pascal wywalczył kolejne certyfikaty tym razem już na najwyższy tytuł SUPREMA a Xena w pierwszy dzień zawojowała wystawę. Została najlepszym kotem młodzieżowym -BIS Junior, Najlepszym kotem w kategorii II-Best in Category II i została uznana za drugiego kota wystawy wszystkich ras BEST of BEST 2. To była wspaniała dla mnie wystawa. 🙂 

Zobacz wszystkie wpisy

Stopka

login

Kontakt:

Anna i Bartosz
 Zalescy

tel: (+48 22) 869 02 05
kom: +48 602 785 111
Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: ArtAddict, wykonanie: Blue Train