Dlaczego kot norweski leśny?

Kiedyś w moim rodzinnym domu zawsze otaczały mnie psy. Były one dla mnie uosobieniem mądrości i przywiązania do człowieka.

Koty zawsze traktowałam jako zwierzęta bardziej przywiązane do miejsca niż do człowieka – jakże się myliłam.

Pierwszy kot pojawił się w naszym domu w sierpniu 1991 roku. Była to zwykła dachóweczka, czarno-biała kotka, której mój syn nadał imię Kitty. Kitty towarzyszyła nam w każdej podróży, była mądrą, odważną kotką i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. To właśnie ona rozkochała i uzależniła naszą rodzinę od kotów. Było nam dane wspólnie przeżyć tylko przez 10 lat i kiedy odeszła w październiku 2001 r. w domu zrobiło się bardzo pusto, a w naszych sercach zamieszkał ogromny smutek.

Mój syn długo szukał kotki, która mogłaby zamieszkać z nami. Młoda OshinaW styczniu 2002 roku w naszym domu pojawiła się Oshinka, kotka norweska leśna. Oshinka miała wówczas 10 miesięcy i długo zastanawialiśmy się, czy kotka w tym wieku zaaklimatyzuje się w naszym domu. Jednak nie mogliśmy oprzeć się jej urodzie i wdziękowi; po prostu zauroczyła nas.

Oshinka weszła do naszego domu i objęła go w swoje władanie. Już pierwszej nocy spała z nami w łóżku, co robi do dzisiejszego dnia. Mnie wybrała na swojego przewodnika i towarzyszy mi w domu we wszystkich czynnościach.

Dlaczego NFO (Norwegian Forest) kot norweski leśny?

Częściowo przez przypadek, ale tak naprawdę dzięki swojej urodzie, niebywałemu wdziękowi i tajemniczemu trochę dzikiemu spojrzeniu, które zawsze przyciąga wzrok. Patrząc na kota norweskiego odczuwamy, że on bardzo dobrze wie, że jest po prostu piękny.

Kot super inteligentny, sprytny, niezależny.

Kot o cudownym futrze i wspaniałym ogonie przypominającym nieco ogon wiewiórki.

Kot, który tak samo wspaniale czuje się w naturalnym środowisku jak i w mieszkaniu.

Kot, który ma znakomite relacje z opiekunami jak i zwierzętami.

Ma wygląd kota, a naturę psa – reaguje tylko na imię, wybiera przewodnika z grona domowników, z którym ma silną więź emocjonalną.

Ten, komu będzie dane zamieszkać z kotem norweskim stanie się jego niewolnikiem.

Stopka

login

Kontakt:

Anna i Bartosz
 Zalescy

tel: (+48 22) 869 02 05
kom: +48 602 785 111
Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: ArtAddict, wykonanie: Blue Train